×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 829

آشنایی با واژه ها

کنگره، همایش، سمینار و... مطلب ویژه

  • چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1392 ساعت 21:48
  • منتشرشده در آموزشی
  • خواندن 2960 دفعه

کنگره Congress

این لغت در انگلیسی دارای معنای مختلفی است که از جمله می توان به هیأت قانون گزاری امریکا کرد.

در تعریف آکادمیک، کنگره به گردهمایی های رسمی گفته می شود که افرادی متعلق به حرفه، فرهنگ، مذهب یا هرگروه خاص، برای بحث و تصمیم سازی گروهی پیرامون موضوعی ویژه و گاه انجام انتخابات جمع می شوند و دارای چند خصوصیت برجسته است:

تعداد شرکت کننده زیاد (صدها یا هزاران نفر)
برنامه در فاصله زمانی خاص (اغلب یک، دو یا چند سالانه) تکرار شود
مدت برنامه اغلب به مدت چند روز
دارای نشست های کوچک تر در قالب کارگاه، پانل، کنفرانس و غیره است.

کنگره معمولا بزرگ تر و رسمی تر از ورک شاپ، کنفرانس و سمپوزیوم است. در کنگره ها جز اعضای گروه اصلی تشکیل دهتده، معمولا سازمان هایی نیز به عنوان "حمایت کننده" Sponsor حضور دارند.* کنگره های بین المللی یا جهانی معمولا با فواصل بیش از یک سال و کنگره های ملی با فواصل یک ساله برگزار می شوند.

_________________________________________________________________________

کنفرانس Conference

کنفرانس شامل انواع گردهمایی ها در زمینه های مختلف است اما معمولا به همایش هایی گفته می شود که با برنامه کار و دستور جلسه رسمی برای بحث، مذاکره، مشاوره، همفکری و یا تبادل نظر و مبادله اطلاعات؛ جهت یافتن راه حل، رفع مشکل خاص، گرفتن رهنمود یا تصمیم سازی تشکیل می شود. شرکت کنندگان از افرادی با علایق یا تحصیلات و یا آموزش های مشابه، به جلسه دعوت شده و در صدد یافتن پاسخ برای پرسشی خاص، در زمینه مسائل سازمان، انجمن یا هیأت و گروه خود هستند. کنفرانس دارای تعریف قطعی و محدودیت خاص نیست اما بطور معمول در مقایسه با کنگره، دارای ابعاد کوچک تر، زمان کوتاه تر و اهدافی محدودتر می باشد. معمولا کنفرانس ها در یک "مرکز اجتماعات Convention Center" برگزار شده و می تواند شامل انواعی از روش های ارتباطی مثل "میزگرد"، "پانل"، "سخنرانی عمومی" و یا "بحث های پراکنده گروهی" در راستای یک موضوع واحد باشد. گاه شرکت کنندگان از راه دور، با استفاده از امکانات ارتباطی نوین با هم ارتباط برقرار می کنند که به آن "تله کنفرانس" یا "کنفرانس از راه دور" گفته می شود. همچنین «کنفرانس» به برنامه های آموزشی که برای گروه کوچکی از دانشجویان سطوح پیشرفته برگزار می شود نیز اطلاق می گردد.

 __________________________________________________________________________

سمینار Seminar

سمینار نوعی کنفرانس است که برای تبادل نظر گروهی کوچک تشکیل میشود؛ یک یا چند نفر از آنها سخنران و بقیه شنونده هستند. این نوع میتینگ می تواند شامل جلسات گروهی از دانشجویان سال بالا باشد که تحت هدایت یک استاد، در یک پژوهش یا مطالعه جدی حول موضوعی خاص شرکت می کنند و یا واحد درسی پیشرفته ای را میگذرانند. در این نوع گردهمایی، نتابج پیش بینی شده ای مورد انتظار است. در سمینار، بیش از تبادل نظر شرکت کننده ها، تجربه ی روش تدریس مورد نظر است. این برنامه معمولا بصورت خدمانی برگزار شده، روی بخش کوچکی از یک موضوع صحبت می شود و شنوندگان در هر بخش از آن می توانند سخن گوینده را قطع کرده و سوال کنند. بهر حال انواع مختلف سمینار وجود دارد ولی اساساً نوعی بحث آزاد برای تقویت مهارت های اعضاست. این همایش معمولا در محل سالن کنفرانس یا آمفی تئاتر برگزار می شود.

;پانل"، "سخنرانی عمومی" و یا "بحث های پراکنده گروهی" در راستای یک موضوع واحد باشد. گاه شرکت کنندگان از راه دور، با استفاده از امکانات ارتباطی نوین با هم ارتباط برقرار می کنند که به آن "تله کنفرانس" یا "کنفرانس از راه دور" گفته می شود. همچنین «کنفرانس» به برنامه های آموزشی که برای گروه کوچکی از دانشجویان سطوح پیشرفته برگزار می شود نیز اطلاق می گردد.

___________________________________________________________________________

همایش

همایش به طور کلی به عنوان یک جلسه که چند نفر در مورد یک موضوع خاص بحث می کنند. در یک همایش، ایده های جدید توزیع شده و اطلاعات جدید در میان کارشناسان رد و بدل میشود. اکثر همایش ها، دارای یک یا چند سخنرانان کلیدی هستند که سخنرانی را ارائه میدهند.

سخنرانان انتخاب شده دارای شخصیت های برجسته در زمینه های مربوطه هستند و حضور آنها به منظور جذب بیشتر مردم برای شرکت در همایش است.

 تدریس مورد نظر است. این برنامه معمولا بصورت خدمانی برگزار شده، روی بخش کوچکی از یک موضوع صحبت می شود و شنوندگان در هر بخش از آن می توانند سخن گوینده را قطع کرده و سوال کنند. بهر حال انواع مختلف سمینار وجود دارد ولی اساساً نوعی بحث آزاد برای تقویت مهارت های اعضاست. این همایش معمولا در محل سالن کنفرانس یا آمفی تئاتر برگزار می شود. ;پانل"، "سخنرانی عمومی" و یا "بحث های پراکنده گروهی" در راستای یک موضوع واحد باشد. گاه شرکت کنندگان از راه دور، با استفاده از امکانات ارتباطی نوین با هم ارتباط برقرار می کنند که به آن "تله کنفرانس" یا "کنفرانس از راه دور" گفته می شود. همچنین «کنفرانس» به برنامه های آموزشی که برای گروه کوچکی از دانشجویان سطوح پیشرفته برگزار می شود نیز اطلاق می گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 05:22
  • اندازه قلم

گروه فناوری اطلاعات جومی ارائه کننده ی خدمات جوملا اعم از قالب فارسی جوملا ، افزونه فارسی جوملا ، هاست ویژه جوملا و.....

وبگاه: www.joomi.ir/

درباره موسسه فن آوری پارس

این موسسه در راستای انجام امور مطالعاتی به منظور ارتقاء فرهنگی متصدیان حمل و نقل جاده ای اقدام به تهیه منابع آموزشی تحت عنوان آداب و اخلاق اجتماعی برای رانندگان عمومی و به سفارش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نموده است و با همکاری کادر علمی خود در زمینه مستند سازی اموال دولتی مباحث حقوقی و اراضی و بسیاری ار مباحث نوین دیگر برای اولین بار اقدام به تهیه و تدوین منابع علمی نموده است.